برگزاری آزمون

برگزاری آزمون

حضوری- اکترونیکی

برگزاری آزمون حضوری و الکترونیکی
یکی از مشکلات و دغدغه‌های مهم اکثر سازمان‌ها برگزاری آزمون‌ می‌باشد که می‌تواند با اهدافی چون المپیاد درون سازمانی، ارتقا شغلی و ... برگزار گردد. برگزاری آزمون چه بصورت حضوری و چه بصورت غیرحضوری نیازمند تمهیداتی است که باید اندیشیده‌ شود، همانند: (طرح کردن سؤالات، چاپ و تکثیر آن‌ به تعداد مورد نیاز، تصحیح اوراق و اعلام نتایج، مکان فیزیکی برای برگزاری آزمون، تجهیزات کامپیوتری به تعداد افراد شرکت‌کننده در آزمون‌های غیرحضوری، زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حرفه‌ای برگزاری آزمون و ....).
معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی با دارا بودن امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حرفه‌ای و با بهره‌مندی از واحدهای استانی در سرتاسر کشور، آماده‌گی دارد در خصوص برگزاری آزمون‌های استخدامی، ارتقا شغلی، علمی و ...  بصورت حضوری و غیرحضوری با سازمان‌ها و صنایع همکاری نماید.
برگزاری آزمون حضوری و الکترونیکی
آزمون الکترونیکی چیست؟
آزمون‌ الکترونیکی، سامانه‌ای است كه اجازه می‌دهد فراگیران بتوانند در آزمون‌های مورد نظر به صورت آنلاین و از طریق اینترنت شرکت نمایند. فراگیران می‌توانند بر اساس علاقه‌مندی‌های خود در آزمون‌های گوناگون از پیش تعریف شده در سیستم شرکت نمایند. از مزایای آزمون‌های الکترونیکی جهاد دانشگاهی می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:
  • سرعت: به محض پایان یافتن آزمون، نمره آزمون و پاسخ‌های صحیح به صورت الکترونیکی و بر روی اینترنت در دسترس فراگیران می‌باشد.
  • دقت: در این سامانه خطاهای انسانی به میزان قابل توجّهی حذف شده و دقّت به حداکثر ممکن می‌رسد.
  • حفظ محیط زیست: این سامانه از چند طریق به حفظ محیط زیست کمک می‌کند:
  • حذف کاغذ با تبدیل دفترچه‌های امتحانی، کارنامه‌ها و غیره به نسخه‌های الکترونیکی
  • حذف رفت و آمد شرکت‌کنندگان به محل برگزاری آزمون، کاهش ترافیک و ...
  • صرفه جویی در وقت: یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت شرکت‌کنندگان در آزمون استفاده بهینه از وقت می‌باشد.
  • هزینه کمتر: این سامانه در مقایسه با آزمون‌های آزمایشی مشابه که به صورت سنتی برگزار می‌شوند ضمن ارائه تمام مزایای بالا، کمترین هزینه را برای فراگیران خواهد داشت.